Kitemobile, het startpunt voor kitesurfers

F-one Bandit3 2010

« Terug naar zoekresultaten
Vaarstijl: Freeride
Bouwjaar: 2010
Merk: F-one
Maat: 05m, 06m, 07m, 08m, 09m, 10m, 11m, 13m, 15m
Type: Delta
Score:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(12 stemmen)

Kite

4 lijns C-shaped delta kite

Designers Goals

Eenvoud en prestatie. Dit is de 3e Bandit uitgave van F-one en hij is ieder jaar nog te verbeteren. Lichter, directer stuurgedrag, geleidelijke drukopbouw, geschikt voor unhooked tricks. De bandit3 heeft een kortere briddle als zijn voorgangenrs en een aangepaste chicken loop.

 

 

Details:

Vaarstijl: Freeride
Bouwjaar: 2010
Merk: F-one
Maat: 05m, 06m, 07m, 08m, 09m, 10m, 11m, 13m, 15m
Type: Delta
One pump: Ja
Bridles: Ja
Aantal struts: 5
Kleuren: Divers
Lijn lengtes: 24m
Bar lengtes: 45cm
Bar: 4 lijns
Depower: Clamcleat
Safety: Push
Swivel: Ja
Variabele barlengte: Nee
Oh shit handles: Nee

F-one3  7m

Test condities

wind: 6/7 bft  25/35 knopen

locatie: vlak water - zee

Conclusie

Deze vlieger is ontwikkeld als allround. Een vlieger die zowel goede punten krijgt in de wave als in de oldskool/freestyle. Kleine draaicirkel, vertrouwd aanvoelen en een goede lowend. Geschikt ook voor de jonge rijders wanneer ze en maatje kleiner kiezen. Zelfs de zwaardere rijders hadden tijdens de test in 30+, een sterke vlieger aan de 7m2. In de high end is die voor de wave te sterk. Pak dan ook een kleinere maat om relax de golven te kunnen pakken met genoeg druk. De 7m2 was goed te varen met 20 knopen strapless. Lekker speels, rustig en goed te positioneren tijdens het freeriden. Sturen van de vlieger is niet heel licht. Voor hoge snelheden zal hij ook zeker geschikt wezen. Een profiel dat goed op zijn plaats blijft staan en wanneer je wilt, goed power kan genereren. Door het diepe profiel is de kite ook goed open te zetten op het moment dat je totale depower wilt hebben.
F-one heeft met de Bandit Tres een toegankelijke vlieger weer neergezet. Die allround ingezet kan worden voor een brede doelgroep. Let wel op de maat keuze!

Beginners

Werking safety systeem (71 / 100)

Ineffectief Effectief

Windrange (74 / 100)

Klein Groot

Kite relaunch (76 / 100)

Moeilijk Makkelijk

Totale depower (76 / 100)

Druk behoud Totale depower

Krachtopbouw in vluchtlijn (78 / 100)

Explosief Geleidelijk

Kite stabiliteit (89 / 100)

Instabiel Stabiel

Oldskool

Lift (29 / 100)

Geleidelijk Explosief

High-end (36 / 100)

Klein bereik Groot bereik

Zweeffase (76 / 100)

Kort Lang

Low-end (83 / 100)

Klein bereik Groot bereik

Wakestyle

Boost (kite in loop) (50 / 100)

Weinig Veel

Sweet spot (54 / 100)

Kort Lang

Bar druk (59 / 100)

Veel Weinig

Pop (kite op eenzelfde positie) (77 / 100)

Geleidelijk Explosief

Unhooked (79 / 100)

Moeilijk Makkelijk

Wave

Kite reactie op stuur actie (55 / 100)

Langzaam Snel

Draaicirkel (55 / 100)

Groot Klein

Feedback aan de rand v/h windvenster (73 / 100)

Weinig Veel

Kitereactie bij gebrek stuurlijn spanning (76 / 100)

Traag Snel

Race

Kitepositie in het windvenster (28 / 100)

Midden in het venster Aan de rand van het venster

Hoogte lopen (76 / 100)

Moeilijk Gemakkelijk

Acceleratie (85 / 100)

Langzaam Snel

Maximum snelheid (92 / 100)

Moeilijk Gemakkelijk

Review deze Kite

Geef een score als je ervaringen hebt met deze kite.

Er zijn 4 reacties op deze review:

Marco31.05.2010 om 22:10 uur

De Bandit 1 was de eerste DELTA op de markt. De Bandit3 is nog steeds een Delta. Dus geen BOWkite. Top kite, al zeg ik het zelf.

KiteFinder31.05.2010 om 23:03 uur

Hoi Marco, we hebben het veranderd. Bedankt!

niels23.07.2010 om 22:22 uur

Dit is een kite die je altijd en overal uit de brand helpt!! Handig voor beginners en een echte uitdaging voorgevorde en/of zeer getalenteerde kiters. Makkelijk op te blazen en makkelijk te relaunchen. Kortom een geweldige delta c-shaped kite voor bijna alle windsnelheden' Super goede kite!!!

Ilse03.08.2010 om 23:10 uur

Ben zeer tevreden met mijn 9 m kite, denk dat de Bandit tres vanwege zijn windrange een goede aanvulling zou zijn op mijn 9 m van de eerste lichting!

Laat jouw reactie achter:

Wil je reageren op een artikel? Laat een bericht achter, vergeet niet alle * verplichte velden in te voeren. Wij gebruiken jouw email adres niet voor verdere doeleinden.

  • (Wordt niet getoond op de website)

Intersurf Sneek

Intersurf Sneek is de toonaangevende kitesurfshop in het noorden van Nederland dicht bij diversen kitespots workum, hindelopen, mirns, harlingen. Diversen bekende merken in kites ( North, Airush en div. andere merken), boards en accessoires in g

Telstar Surf

Telstarsurf is een toonaangevende en grote kitesurfshop in het midden van Nederland bij kitespot Strand Horst. Behalve de grote kiteshop nabij het strand heeft het natuurlijk ook een uitgebreide online shop met alle kite topmerken en een eigen kitesurf