Kitemobile, het startpunt voor kitesurfers

Kitesurfen zelfde waterrechten als Windsurfen

Geplaatst op: 31/08/2009

Watersportverbond vraagt om betere regelgeving rond kitesurfen

Het Watersportverbond dringt er bij de staatssecretaris op een aanpassing op te nemen in het Binnenvaart Politie Reglement: gelijkschakeling van kitesurfen met windsurfen in de regelgeving.

Het Watersportverbond reageert hiermee op het 10e wijzigingsbesluit Binnenvaart Politie Reglement (BPR), zoals voorgesteld in de Staatscourant begin juli.

Kitesurfgebied

Het Watersportverbond pleit er voor om kitesurfen gelijk te schakelen aan windsurfen. Dit verzoek is ingegeven omdat windsurfen door het BPR nu is toegestaan op alle wateren, behalve op een aantal in het reglement genoemde wateren. Kitesurfen daarentegen is juist verboden op alle wateren, behalve op daartoe door overheden aangewezen gebieden. Deze bepaling rond kitesurfen brengt in de praktijk grote problemen met zich mee.

Kitesurfen wordt voornamelijk gedaan op de ruimere binnenwateren. Praktisch al deze wateren zijn nu aangewezen als Natura 2000 gebied, en daarom worden er nu beheerplannen opgesteld. Het inpassen van kitesurfen in deze plannen leidt door de krappe bepaling in het BPR tot moeilijkheden.

In de praktijk zijn namelijk veel locaties waar al wel veel aan kitesurfen wordt gedaan, nog steeds niet officieel aangesteld door de overheid. Voor de opstellers van de beheerplannen komt dit neer op ‘niet bestaand gebruik', en daardoor kan er ook geen goed beleid rondom kitesurfen en Natura 2000 worden ontwikkeld. Als de door het Watersportverbond voorgestelde wijziging wordt doorgevoerd, kunnen de opstellers van de beheerplannen wel rekening houden met de kitesurfers. Als er dan sprake is van verstoring van natuur door die groep, kan dat door middel van speciale verboden zones voorkomen worden - zoals dat nu ook al mogelijk is voor windsurfers.

Bron: uit de laatste nieuwsbrief van het watersportverbond